„BĄDŹ NA TOPIE- ZDOBĄDŹ POSZUKIWANE KWALIFIKACJE” w fazie końcowej

Wozek

Od grudnia 2016r. w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni trwa realizacja projektu umożliwiającego w sposób całkowicie bezpłatny nabycie poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji i umiejętności. Do tej pory w projekcie wzięło udział 680 osób i to nie tylko z powiatu wrzesińskiego. Największą popularnością cieszyły się kursy obsługi wózka jezdniowego (180 osób), na uprawnienia energetyczne do 1 kV (141 osób), operatora suwnic ((94 osoby) oraz spawania w metodzie MAG (41 osób). Uzyskane „papiery” należą do tzw. mocnych, ponieważ egzaminy są zdawane przed komisjami zewnętrznymi, działającymi przy Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT), Stowarzyszeniu Energetyków Polskich (SEP), czy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego – posiadającego akredytację Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach (ZDZ).

Czytaj więcej: „BĄDŹ NA TOPIE- ZDOBĄDŹ POSZUKIWANE KWALIFIKACJE” w fazie końcowej

Targi ITM

8 czerwca 2018r. uczennice i uczniowie klas: I mpr i II mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Władysław Tyx i pana Łukasz Matuszak - pomysłodawców wyjazdu,nauczycieli Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do Poznania na Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny.

Czytaj więcej: Targi ITM

73 miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Powiat wrzesiński podpisał umowę z Zarządem Województwa o dofinansowanie dwóch projektów. Dzięki temu powstanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach oraz rozbudowane zostanie Centrum Oświatowe we Wrześni. Pokaźna kwota w wysokości 73 mln złotych pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i stanowi dofinansowanie dwóch projektów realizowanych przez powiat wrzesiński, a związanych z rozwojem szkolnictwa zawodowego.

Czytaj więcej: 73 miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Nowoczesne trendy w spawalnictwie

Czytaj więcej: Nowoczesne trendy w spawalnictwie